<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >>
PROVOZ ŠKOLY OD 1. 3. 2021 DO ODVOLÁNÍ 01.03.2021

Na základě usnesení Vlády ČR je škola včetně školní družiny, školního klubu a školní jídelny-výdejny uzavřena.

Průběh distanční výuky žáků 3. až 9. tříd se řídí současnými pravidly, žáků 1. a 2. tříd a dětí přípravné třídy dle pokynů třídních učitelek.

Pro žáky, kteří nemají vhodné podmínky pro plnění distanční výuky formou on-line, budou připraveny, dle dohody učitelek, výukové materiály v recepci školy v pracovních dnech v době od 8:00 do 11:30 hodin. V případě potřeby je možné zapůjčení notebooku.

Děkujeme za pochopení a všem přejeme pevné zdraví.

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ 25.02.2021

Na základě informací MŠMT k vydání mimořádného opatření MZ ČR ze dne 22. 2. 2021 sdělujeme, že do dne 28. 2. 2021 lze místo níže uvedených ochranných prostředků dýchacích cest používat i jiné ochranné prostředky dýchacích cest, které brání šíření kapének.

Od 29. 2. 2021 se musí ve školách používat respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 95 % dle příslušných norem (např. FFP2/KN95) nebo zdravotnickou obličejovou masku nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC.

Výjimka se vztahuje na osoby s poruchou intelektu, s poruchou autistického spektra, a kognitivní poruchou nebo se závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu. A dále na strávníky ve školních jídelnách v době konzumace potravin, pokrmů včetně nápojů, a to za podmínky, že sedí u stolu.

Provoz školy od 1. 2. 2021 01.02.2021

Vláda schválila prodloužení opatření, a to včetně těch, která se týkají školství.  Provoz školy se tak bude řídit současnými pravidly, které platí již od 27. prosince 2020. Od 1. 2. 2021 pro prezenční a distanční výuku bude platný pro druhý stupeň pouze jeden rozvrh vyučovacích hodin v programu Bakaláři. Pro distanční výuku (z domova) je zelenou barvou s písmenem D vyznačena výuka online a fialovou barvou s písmenem S vyznačena samostatná práce žáků po zadání úkolu vyučujícími. Pro první stupeň je realizace distanční výuky ve stávajícím režimu (rozvrh zde).

Výpis vysvědčení za 1. pololetí 26.01.2021

Vážení zákonní zástupci,

na základě vydaného Opatření obecné povahy MŠMT (Č.j.: MSMT 46545/2020-1) bude vzhledem k omezené přítomnosti žáků ve vyučování předán výpis z vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2020/2021, až když bude možná osobní přítomnost žáků ve vyučování. Hodnocení za 1. pololetí ve vyučovacích předmětech bude pro Vás zpřístupněno 28. 1. 2021 v systému Bakaláři.

Přítomným žákům 1. a 2. tříd bude výpis z vysvědčení předán dne 28. 1. 2021.

Informace k přijímacímu řízení na střední školy 2021 26.01.2021

Termín odevzdání přihlášek pro obory vzdělání bez talentové zkoušky: do 1. března 2021

V návaznosti na krizová opatření ve školství spočívající v omezení či zákazu osobní přítomnosti žáků v důsledku vývoje epidemiologické situace v České republice byly pravidla přijímacího řízení a podmínky pro konání jednotné přijímací zkoušky ve školním roce 2020/2021 upraveny opatřením  obecné povahy Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy z 5. ledna 2021.

Na základě tohoto opatření je ve školním roce 2020/2021 jednotná přijímací zkouška povinnou součástí prvního kola přijímacího řízení pouze do oborů vzdělání na víceletých gymnáziích.

V případě čtyřletých oborů vzdělání s maturitní zkouškou a oborů nástavbového studia není jednotná přijímací zkouška povinnou součástí přijímacího řízení, přičemž o nekonání jednotné přijímací zkoušky může rozhodnout ředitel školy. Pokud ředitel školy rozhodne o nekonání zkoušky, informace o této skutečnosti musí být součástí jednotných kritérií přijímání pro první kolo přijímacího řízení, které ředitel školy zveřejní nejpozději do 31. ledna 2021. Pokud se jednotná přijímací zkouška v daném oboru vzdělání rozhodnutím ředitele školy nekoná, škola organizuje vždy školní přijímací zkoušku.

Ředitel školy může v rámci prvního kola přijímacího řízení do čtyřletého oboru vzdělání nebo oboru nástavbového studia, jehož součástí je jednotná přijímací zkouška nebo školní přijímací zkouška, dodatečně rozhodnout do 8. března 2021 o nekonání těchto zkoušek za předpokladu, že si tuto možnost výslovně vyhradil v jednotných kritériích přijímání (kritéria musí být vydána nejpozději do 31. ledna 2021) a zároveň je počet přijatých přihlášek nižší nebo roven vyhlášenému předpokládanému počtu přijímaných uchazečů do daného oboru vzdělání a formy vzdělávání.

Je potřeba sledovat webové stránky dané školy, daného studijního oboru (kritéria přijímání, termíny zkoušek).

Přihlášky bude naše škola tisknout ze systému Bakaláři. Na přihláškách již budou vyplněny osobní údaje o uchazeči a jeho zákonném zástupci, klasifikace. Uchazeči (zákonní zástupci) doplní název školy a adresu školy, kód a název oboru.

Vytištěné přihlášky budou vydávány na recepci naší školy od 1. 2. 2021 (7:00 15:00). Přihlášky mohou vyzvednout i žáci.

Podrobné a přehledné informace k přijímacím zkouškám, vyplnění přihlášek naleznete na webových stránkách Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání (Cermat). https://prijimacky.cermat.cz/

Informace k zápisovým lístkům zde. V případě dotazů kontaktujte Mgr. Lucii Punčochářovou (výchovnou poradkyni), puncocharova@zsvojnovicova.cz, 702 022 381.

Provoz školy s ohledem na COVID-19 19.11.2020

Vláda na jednání 7. 1. 2021 schválila prodloužení opatření, a to včetně těch, která se týkají školství. Prodloužení bylo schváleno do 22. ledna 2021.  Provoz školy se tak do 22. ledna bude řídit současnými pravidly, které platí již od 27. prosince 2020.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >>