bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Začaly obhajoby oborových prací 28.05.2024

V tomto týdnu se žáci 9. ročníků věnují obhajobám oborových ročníkových prací. Po přijímacích zkouškách si zvolili (nebo vybrali z nabízených) téma, zpracovali podle daných kritérií a nyní obhajují formou výstupu v kinosálu školy. Po včerejším začátku dnes 9. B předvedla výborný výkon. Děkujeme a těšíme se na další. Fotogalerie

Mladý záchranář - 1. místo 27.05.2024

V pondělí 20. 5. se konalo okresní kolo soutěže Mladý záchranář v areálu hasičské stanice ve Všebořicích. Náš silný tým (složený ze čtyř žáků 8. B) obsadil 1. místo z jedenácti zúčastněných. Postupujeme tedy do krajského kola, které se uskuteční v Krupce 18. června. Držíme palce.

Erasmus - Chorvatsko 23.05.2024

Ve dnech 13. - 17. 5. 2024 se čtyři učitelky z druhého stupně zúčastnily již druhé mobility v rámci programu Erasmus plus Use Your Heart, do kterého je naše škola zapojena. Po Konye v Turecku jsme se tentokrát vypravily do Chorvatska. Srdečně nás přivítaly chorvatské kolegyně ve městě Karlovac. Hned v pondělí jsme navštívily jejich školu a školku v obci Generalski Stol, setkaly se s kolegy z partnerských škol v Berlíně a Konye a také se se zástupcem odboru školství, starostou obce. Spolu s nimi jsme zhlédli představení folklórních tanců a zpěv dětského sboru, které si pro nás děti připravily. V rámci týdenního programu všichni zúčastnění absolvovali workshopy a semináře na téma Digitální kompetence, poznali jsme, jak pracují s dětmi v jiné zemi, s jakými problémy se potýkají, a měli tak možnost srovnání s naším školním systémem. Velice přínosná byla komunikace se všemi účastníky projektu.

Součástí projektu je také poznávání nových zemí, proto jsme navštívily hlavní město Záhřeb, obdivovaly krásu Plitvických jezer, ochutnaly místní gastronomii a celý pobyt si společně velice užily. V rámci výstupů se budou točit videa s žáky na všech partnerských školách na téma seznamování či nakupování v různých cizích jazycích, podíváme se společně na videa o našich partnerských školách, jež žáci natáčeli. V rámci sportovních aktivit představíme žákům zajímavou hru, kterou si dle našeho návodu v českém jazyce po překladu do jejich mateřských jazyků pokusí zahrát. Další aktivitou bude zajímavá štafeta. V naší škole již začínají naplno přípravy na září, kdy se uskuteční třetí meeting. Přivítáme u nás všechny zástupce partnerských škol z ostatních zemí. Těšíme se.

Ústecký deník

Gabriela Vrkočová, koordinátorka projektu

Násobík 21.05.2024

Dne 16. 5. 2024 proběhla matematická soutěž žáků čtvrtých a pátých tříd. Žáci se utkali ve znalosti násobilky. Vítězem se stal Burda František ( 5. A ) s počtem 101 správně vypočítaných příkladů za 3 minuty. Na druhém místě se umístila Šemíková Lenka ( 5. A ) s počtem 97 příkladů. Třetí místo obsadil Líbal Lukáš ( 4. B ) s počtem 94 příkladů. Všem účastníkům blahopřejeme.

Český den proti rakovině 02.05.2024

Český den proti rakovině 2024 (28. ročník květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha)
proběhne ve středu 15. května. Na pevných distribučních místech bude možné nabízet kytičky až do neděle 19. května.

Tematické zaměření: prevence rakoviny prsu, screeningové programy.

Těšíme se spolu s Vámi na květen a kytičky v ulicích!

Velký úspěch v matematické soutěži 25.04.2024

V okresním kole matematické olympiády slaví naše škola v letošním kole velký úspěch. Stojí za ním práce žákyně 7.A Sofie Goloborodko, která se stala úspěšnou řešitelkou této soutěže a umístila se na krásném 2. místě. Sofii gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích.

https://www.ddmul.cz/souteze-msmt-matematicka-olympiada

Příběhy našich sousedů 24.04.2024

Na závěrečné prezentaci projektu Příběhy našich sousedů připomněli naši žáci Dominik Kindl, Emma Stadtherrová a Matouš Štěrba pod metodickým vedením Martiny Svobodové a Kamily Novákové příběh pamětnice Marty Vančurové. V prostorách Veřejného sálu Hraničáře předvedli v konkurenci dalších osmi týmů výborný výkon. Prohlédněte a poslechněte si výsledky jejich práce zde

Komentovaná prohlídka 18.04.2024

Využili jsme nabídky Národního památkového ústavu a přijali pozvání ke komentované prohlídce Churchillovy ulice. Prohlédli jsme si budovy, vysvětlili některé architektonické prvky, navštívili interiér a pracovali s mapou. Seznámili jsme se i s rodinnou historií několika rodin, které žily v dodnes dochovaných krásných domech v ulici. Děkujeme Gabriele Jeřábkové a Matěji Páralovi za zajímavý den.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>