bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>
Změna začíná Tebou 12.05.2023

Dne 4. května se konalo předávání cen v Muzeu města Ústí nad Labem  za účast ve švýcarském projektu Swiss Cleantech Změna začíná s Tebou. Naše třída 8.A měla za téma žádný hlad a klimatická opatření. S tímto tématem jsme se umístili těsně pod stupni vítězů.

Byli jsme poctěni, že jsme mohli reprezentovat naši třídu a převzít poděkování od švýcarského velvyslance Philippe Guex.

                                                                                                                                                                                                                                         Třída 8.A 

Recyklohraní 3. úkol 02.05.2023

V rámci 3. úkolu v projektu Recyklohraní bylo naším úkolem vysvětlit žákům, co to jsou mokřady a jaký je jejich význam pro zadržování vody v krajině a v čem prospívají živočichům, rostlinám a nám lidem. Poskytnout žákům informace o tom, že je velmi přínosné a potřebné obnovovat nebo budovat nové mokřady v krajině. Žáci 8. ročníku v rámci Ekosemináře připravili pro mladší žáky kvarteto a zhlédli instruktážní video na téma Mokřady a tajemství ztracené vody. Mladší žáci z 1. a 2. tříd přidali k tvorbě dále pohádku a modelování mokřadů (zpráva). Poděkování zde

Představ svého zvířecího miláčka 24.04.2023

15. 5. žáci přivedli či přinesli do školy svého zvířecího miláčka, představili jej a předvedli kousky, které spolu umí. Od šneků přes morčata a křečky až po pejsky jsme zažili pěkné odpoledne.

Edu.Lab 24.04.2023

Dne 13. 4. se třída 8. A zúčastnila projektu Edu.Lab. Jde unikátní projekt společnosti Škoda Auto pro podporu technického vzdělávání mezi žáky základních a středních škol. Cílem projektu je ukázat žákům moderní technologie a nadchnout je pro studium techniky na středních a vysokých školách. Seznámili jsme se s moderními technologiemi jako je robotika, umělá inteligence, 3D tisk, virtuální realita nebo AI. Mohli jsme se svézt v elektromobilu Enyaq iV a zeptat se, jak funguje a co jsou jeho výhody. Exkurze se nám líbila, vyzkoušeli jsme si moderní technologie, diskutovali o kyberbezpečnosti a seznámili se s výhodami elektromobilů.

Připomenutí konce války 20.04.2023

Konec války v našem regionu

Žáci ZŠ Vojnovičova si připomněli události spjaté s koncem druhé světové války. Na 15 bannerech se seznámili s konkrétními osudy obyvatel a významnými událostmi našeho regionu. Ve spolupráci s Filosofickou fakultou UJEP se konala i přednáška pro žáky devátých ročníků, kterou vedl Mgr. Josef Märc. Součástí jeho vystoupení byly nahrávky vzpomínek pamětníka, jenž prožíval konec války v Ústí nad Labem v podobném věku jako posluchači z řad 9. tříd.

Postřehy žáků: Mohli jsme si přečíst, jak probíhala 2 světová válka u nás v Ústí, bylo to zajímavé.

Někteří učitelé nám vyprávěli, jak jim jejich maminky a tatínkové, babičky a dědové a dokonce občas i prababičky a pradědové vyprávěli, jak válku přežili nebo co tam viděli. Musím říct, že poslouchat jednu z našich učitelek, jak o tom, co jí maminka a dědeček vyprávěli, bylo dosti smutné. 

Děkujeme za zapůjčení autorům výstavy (Mgr. Josef Märc a PhDr. Filip Hrbek) a Mgr. Janu Grisovi za zprostředkování  i za dlouhodobou spolupráci.

Autor textu - Dominik Kindl 7. A  (úprava - Kamila Nováková)

Souboj čtenářů 18.04.2023

V pondělí 3. dubna proběhlo online kolo soutěže Souboj čtenářů (v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou), která prověřuje úroveň práce s textem a čtenářskou gramotnost šestých tříd a příslušných tříd víceletých gymnázií.

Žáci letošní 6. B museli odpovídat na celkem 25 nesnadných otázek. Porota se ptala na postavy příběhů, důsledky jejich chování i příčiny jejich potíží, prověřovala faktické znalosti i významy ustálených slovních spojení. Žákům děkujeme za účast, fotodokumentace v galerii.

Basketbalový úspěch našich žáků 14.04.2023

4. 4. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v basketbale na hale SLUNETA 2. Celkový počet devíti přihlášených škol znamenal pořádné basketbalové vyžití. První zápas ve skupině jsme odehráli proti Základní škole Karla IV.. Po pomalejším rozjezdu jsme nakonec převzali otěže zápasu a dokráčeli si pro pohodlné vítězství 20:7. Druhý zápas jsme odehráli proti ZŠ Stříbrnické, která ve svých řadách měla 5 basketbalových hráčů, kteří i přes náš bojovný výkon byli nad naše síly, a tak si připisujeme porážku 14:16.

Po sečtení výsledků všech skupin bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na medailové umístění, musíme v dalším zápase uspět, soupeřem nám byla ZŠ České mládeže. Na chlapcích bylo vidět, že chtějí vyhrát za každou cenu a bojovali o každý centimetr palubovky. Za stavu +1 v náš prospěch, kdy zbývaly necelé 3 vteřiny do konce základní hrací doby, soupeř vyhazoval z autu a my měli jediný cíl, UBRÁNIT! A přesně to se nám povedlo! Soupeř těžkou střelu neproměnil a jednosměrná jízdenka do finálové skupiny byla naše!

Ve finálové skupině nás nejdříve jasně přehrála pořadatelská škola ZŠ Mírová (pozdější vítěz celého turnaje) a ve druhém utkání jsme opět srdnatě bojovali proti týmu ZŠ Stříbrnická, který byl bohužel i po druhé nad naše síly.

Nicméně i přes porážku 8:11 jsme mohli odcházet se vztyčenou hlavou, protože v silné konkurenci devíti škol je 3. místo úspěch! Všichni chlapci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnou reprezentaci své milované školy:))

Michal Sedlák

ROZSVIŤME SE MODŘE 05.04.2023

ROZSVIŤME SE MODŘE neboli SPOLUŽÁCI SPOLUŽÁKŮM 

2. dubna si připomínáme Světový den porozumění autismu - a proto se žáci Základní školy Vojnovičova rozhodli podpořit své spolužáky s autismem.                                                     

Modrá barva je barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže. Žáci z prvních, druhých a třetích pro své spolužáky vytvořili modrá srdce. Poznáváte naši tělocvičnu?

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >>