Floristický kroužek 15.10.2024

Nabízíme floristický kroužek. Informace v letáku.

Bílá pastelka 11.10.2024

Naše škola se na žádost bývalé žákyně Veroniky Procházkové zúčastní dne 15.10.2024 sbírky s názvem ,,Bílá pastelka" pro Tyfloservis v Ústí nad Labem. Jedná se o příspěvek v hodnotě 30 Kč, za který žáci obdrží pastelku. Bližší informace poskytuje studentka v letáčku.

Testování s Menzou 09.10.2024

Dobrý den,

naše škola nabízí ve spolupráci s Mensou

druhý termín testování IQ

u vašich dětí: 26.11.24

Dítě můžete přihlásit elektronicky:

V příloze posílám letáček s informacemi, kde je uvedeno, jak ji vyplnit, jak uhradit poplatek a jak potvrdit emailovou adresu pro elektronické zaslání výsledku.

Samotný test trvá 20 - 40 minut.

Účastníkům, kteří dosáhnou výsledku 130 a více, bude nabídnuto členství v Mense. Každý, kdo se testu zúčastní, dostane potvrzení o absolvování s udaným IQ. Toto potvrzení má mezinárodní platnost. Výsledky testování jsou důvěrné.

Testovat se mohou děti od 2. třídy, z důvodu hromadného testování, kterého nejsou mladší děti schopni a výsledek by nebyl vypovídající.

Svatomartinský průvod v pátek 8. listopadu 06.10.2024

Zveme zájemce z řad naší školy na svatomartinský průvod. Sraz v 17 hodin na asfaltovém hřišti. Bližší informace rozklikněte v letáčku. Těšíme se na vás.

Nabídka kroužku florbalu na naší škole 01.10.2024

@1710lFlorbalový trénink dvakrát týdně. Přihláška zde

ZŠ Vojnovičova hostila Erasmus tým 01.10.2024

Ve dnech 23. 27. 9. 2024 přivítala naše škola ZŠ Vojnovičova v rámci programu Erasmus plus Use your heart hosty z Turecka, Chorvatska a Německa. Celkem devět pedagogů si prohlédlo naši školu, kde se jim moc líbilo. Chorvatská koordinátorka Valentina Halovanic řekla: Je to škola s velkým srdcem a je vidět krásný vztah mezi učiteli a žáky. Ráda bych zde s kolegyní učila. Naši přátelé viděli, jak pracujeme s žáky např. pomocí metody soft skills, při níž deváťáci předávali prvňáčkům své zážitky a zkušenosti s postavičkami Boris a Bruno. Natáčeli jsme se studenty video, překládali texty do cizích jazyků a přípravu na návštěvu z jiných zemí jsme si velice užili.

V úterý jsme jeli s týmem do Srbské Kamenice, kde se konal výjezd pro osmé a deváté ročníky Deštník, což je program primární prevence. Žáci se tak zajímavou formou při pobytu mimo školu dozvídají různé informace např. o návykových látkách, sexuální výchově, šikaně apod. Jsme jedinou školou z našich zahraničních škol, která podobnou formou se studenty pracuje. Žáci prezentovali před hosty ve skupinách plakáty proti drogám, někteří také v anglickém jazyce. Předvedli scénky na téma rizikového chování, při nichž jsme se nejen pobavili, ale také poučili. V rámci další aktivity si deváťáci připravili otázky na zahraniční pedagogy a jejich studenty. Některé otázky již byly zodpovězeny ve videu, které si na naší škole promítneme.

Ve volném čase jsme se v týmu vypravili lanovkou na Větruši, povečeřeli v pivovaru Na Rychtě, vyšplhali na hrad Střekov a obdivovali krásný výhled na krajinu a zdymadla. Při cestě ze Srbské Kamenice jsme se zastavili na vyhlídce Belvedér u Děčína a poslední den jsme obdivovali historické centrum Prahy.

V rámci závěrečné mobility našeho projektu se podíváme do školy našeho německého koordinátora do Berlína. Už se moc těšíme. Fotogalerie

Článek o návštěvě na naší škole v Ústeckého deníku najdete zde:

Gabriela Vrkočová, koordinátorka projektu, ZŠ Vojnovičova

Změna nabídky obědů 01.10.2024

POZOR. ve středu 2. 10. - v pátek 4. 10. se vaří jen oběd číslo 1.

Nabídka tanečního kroužku 27.09.2024

Prostřednictvím externího kroužku nabízíme sportovní aktivity. Změna:

Pro velký zájem a snahu zachovat kvalitu kroužku, dochází k rozdělení tanečního kroužku na dvě taneční lekce:

ÚTERKY (počínaje 8. 10.)

1. Kurz 13:50-14:50