<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>
Velikonoční trhy 26.03.2024

V úterý 26. 3. 2024 se konaly v atriu školy Velikonoční trhy, které si připravili žáci 9. tříd.

Děti z celé školy, ale i zaměstnanci školy vyrazili, aby si před Velikonocemi zpříjemnili sváteční čas jarními dekoracemi a dobrotami, jež si deváťáci přinesli. Akce se vydařila a jistě se bude konat i další rok.

JSNS 26.03.2024

Pod JSNS se skrývá název programu Jeden svět na školách, který se koná v rámci festivalu filmů Jeden svět. Součástí Jednoho světa jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy, a to ve všech festivalových městech po celé České republice. Po projekcích filmů následují debaty s odborníky, kde se mladí diváci dozví více o tématu a mají možnost vyjádřit svůj názor.

Naši žáci tak navštívili v tomto týdnu Veřejný prostor a sál Hraničář, kde se mohli podívat na filmy s lidskoprávní tématikou. Po skončení vždy proběhla diskuze nad tématy jednotlivých filmů.

Matematický klokan 22.03.2024

V pátek se zájemci o matematiku věnovali řešení úloh, které nabídl letošní Matematický klokan. Zájem z řad žáků 2. stupně byl veliký.

Návštěva knihovny - Oddělení cizojazyčné literatura 21.03.2024

Žáci z 9.C ZŠ Vojnovičova ve středu 20.3. 2024 navštívili cizojazyčné oddělení ústecké knihovny, kde se seznámili s anglicky píšícími autory a jejich tvorbou. Prohlédli si i učebnice používané ke zkouškám na středních a vysokých školách. Za svou výborně zvládnutou aktivitu obdrželi od knihovnice zjednodušenou četbu známých anglicky píšících autorů.

Devítky v divadle 21.03.2024

Deváté třídy společně s jinými školami navštívily dne 18.3. 2024 Severočeské divadlo opery a baletu, kde zhlédly klasickou komedii italského dramatika Carla Goldoniho Sluha dvou pánů, se kterou zde hostovalo mostecké divadlo. Komedie měla u dětí úspěch a dobře se bavily. Návštěva divadla byla totiž umocněna také slavnostním oblečením, které se do tohoto prostředí hodí určitě víc než tepláky a tenisky.

Recitační soutěž 01.03.2024

Ve čtvrtek 29. 2. jsme si mohli poslechnout nejlepší třídní recitátory z řad druhého stupně. Sešli jsme se v kinosálu a pod kontrolou poroty, kterou tvořili žáci tříd 7. A a 6. A, jsme vybrali postupující pro III. a IV. kategorii do okresního kola.

Recyklohraní 23.02.2024

DEJME DO POHYBU NEPOTŘEBNÉ ELEKTRO A BATERIE

Žáci prvních, druhých a třetích tříd opět plní recyklační výzvu. Úkolem bylo zaměřit se na třídění a recyklaci baterií a elektrospotřebičů. Proč baterie nepatří do koše ani popelnice? Kam elektrospotřebiče a baterie odnášet? Kde najdeme sběrná místa? Na úvod jsme zhlédli tematické instruktážní video k této recyklační výzvě. Diskutovali jsme, kde najdeme sběrná místa v okolí a ve škole. A potom jsme se pustili do plnění aktivit.

My, prvňáčci, jsme si vymalovali podle čísel žabáka Bata a zahráli deskovou hru Recyklační Člověče, nezlob se. Malování pro nás byla hračka a Člověče se nám líbilo.

My, druháci a třeťáci, jsme se pustili do tvorby sběrné nádoby na baterie a elektrospotřebiče. A potom jsme třídili, co do kontejneru patří a co nepatří.

Nejvíce nás ale aktivita s názvem Běhačka. Měli jsme různá místa, kam se odnáší elekroodpad a v prostoru rozházené kartičky s elektrickými spotřebiči. Družstva měla co nejrychleji přiřadit elektrospotřebiče ke správnému sběrnému místu. Nakonec jsme vše společně zhodnotili.

Poděkování za účast v projektu.

Divadlo 23.02.2024

My jsme žáci 3. B, bereme však na sebe, podobu zajíce, žirafy či krabice. Poznali jste? Určitě, ano!

A právě na představení s názvem Mach a Šebestová do Mosteckého divadla Rozmanitostí vyrazili žáčci nuláčku a žáci prvních, druhých a třetích tříd. Všem se představení moc líbilo a užili si spousty legrace.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>