Aktivity > Akce žákovského parlamentu

Akce žákovského parlamentu

556.jpg Dne 1. 12. 2022 od 9.30 ve 3. patře Severočeské vědecké knihovny v ulici W. Churchilla proběhla schůzka parlamentů škol, které se zúčastnil výběr z našeho žákovského parlamentu.

Každá škola představila své akce, jak u nich funguje parlament a podobně. Poté se diskutovalo o vylepšení spolupráce parlamentů a dalších schůzkách. Byl zde přítomen i místostarosta Lukáš Pokorný a pan starosta Tomáš Kirbs, který poslouchal návrhy. Pan starosta nás pochválil za akci Svatomartinský lampionový průvod.

Ve druhé části programu jsme se rozdělili na několik promíchaných skupin na workshopy. Řešila se různá témata - například Aktivita 20 000, nebo tvoření pravidel činnosti školního parlamentu, adaptační pobyty, příprava projektů a rozdělení práce, a v neposlední řadě i spolupráce parlamentů a města, zkrátka vzájemná inspirace, sdílení.

557.jpg  Každá škola si také připravila a vystavila svůj plakát z akce, kterou uspořádali. Následovala soutěž o nejlepší plakát. Každý měl možnost hlasovat sám za sebe. Naše škola se umístila na druhém místě a schůzku parlamentu jsme si moc užili, byla to skvělá zkušenost.