Aktivity > KUK třídy 8. B i C navštívily knihovnu!

KUK třídy 8. B i C navštívily knihovnu!

646.jpg Knihovna v našem městě změnila od ledna tohoto roku své jméno - dozvěděli se to žáci osmých tříd, kteří v rámci výuky češtiny a anglického jazyka vyrazili na exkurzi do vědecké části Knihovny Ústeckého kraje (zkráceně KUK). Ve středu 15. 3. KUK navštívila třída 8. A, ve  středu  8. 3. 2023 se vypravila tamtéž třída 8. B, aby se seznámila s možnostmi, které knihovna nabízí: půjčování knih a časopisů, nabídka cizojazyčných knížek a časopisů, různé přednášky a autogramiády, ale také přístup na internet. Prostě potrava pro mozek i duši.

Potravu tu 648.jpg najdete i pro své žaludky. Věděli jste, že v této části naší knihovny je i kavárna Maryša?

Zde vás určitě neotráví a naopak si tu pochutnáte a na své si přijdou i mlsné jazýčky.

Hned po příchodu se nás ujala příjemná paní knihovnice, která se třídě věnovala po celou dobu exkurze. Žáci se podívali i do skladů knih ve sklepě a labyrintem chodeb se dostali i do vazárny knih, kde se opravují poničené knížky a kam se běžný návštěvník knihovny nedostane.

647.jpg V knihovně je více než sedm set tisíc knih. Novým prostorem je depozitář knihovny, který se nachází v ulici Na Schodech. Při jasném dni, což ve středu nebylo, je odtud  krásný výhled na naše město. Najdete tu studovnu časopisů ze všech možných krajů naší země a z nejrůznějších oborů.

Před jarními prázdninami se s knihovnou obdobně seznámila i třída 8. C, konkrétně v pátek 24. 2. Díky krásnému počasí se mohli potěšit úžasným výhledem z prosklených oken depozitáře a z jeho terasy.

Knihovna děti zaujala a snad si někteří najdou do ní cestu i samostatně.