bakaláři office 365 grafická verze
Aktivity > Mikuláš na ZŠ Vojnovičova

Mikuláš na ZŠ Vojnovičova

555.jpg V souladu s tradicí naší školy se žáci devátých ročníků převlékli za čarovné bytosti Mikuláše, čerta a anděly - a roznesli nadílku hodným dětem naší školy. Jelikož jiné děti ani ve třídách prvního i druhého stupně nejsou, dostaly malou sladkost všechny od přípravného po osmý ročník. Odměněn byl na závěr i Mikuláš s celým svou družinou. Tím ovšem jeho působení letos neskončilo!

V úterý 6. 12. 2022 se rozhodla již menší skupina, tedy Mikuláš s čertem i andělem pod dohledem paní učitelky vyrazit do Domova seniorů Bukov a popřát přítomným babičkám a dědečkům šťastné a veselé Vánoce tím, že jim zazpívají písně a zarecitují básně. Tato akce velice dojala jak anděly, tak Mikuláše, ale slzám se nevyhnuli ani obyvatelé domova. Atmosféra mezi dětmi a důchodci byla úžasná!

Celý program byl velice emotivní. Pár babiček, dokonce i dědečků se neubránilo slzám štěstí. Na závěr žákům školy jedna z důchodkyň poděkovala za všechny přítomné. Děti tak zjistily, že dávat radost je mnohem příjemnější než jen přijímat. Akce proběhla pod patronací žákovského parlamentu Základní školy Vojnovičova.