Projekty > Mít svět přečtený

Mít svět přečtený

MÍT SVĚT PŘEČTENÝ ANEB SPOLUPRÁCE KNIHOVEN A ŠKOL VE VZDĚLÁVÁNÍ V ÚSTECKÉM KRAJI

Projekt je spolufinancován Evropskou unií a MŠMT. Hlavním cílem projektu je propojování formálního a neformálního vzdělávání a rozvoj klíčových kompetencí dětí a žáků.

Do projektu je zapojeno 16 organizací z řad knihoven, škol, muzeí a dalších vzdělávacích institucí z Ústí nad Labem, Děčína, Loun a Litoměřic. Žáci pracují v různých tematických okruzích, naše škola se zapojila do tématu Tvorba komiksu a také do Mediální tvorby.

Návštěva v televizi Seznam

Díky projektu MÍT SVĚT PŘEČTENÝ, v němž naše škola spolupracuje se Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem, se vypravili žáci ZŠ Vojnovičova na exkurzi do TV Seznam v Praze. Prohlédli si tak nejen sídlo a zázemí televize, ale také samotná studia, z nichž se vysílá. Slečna průvodkyně dětem podrobně popsala a také ukázala postupy a místa vysílání, navíc objasnila řadu mediálních termínů jako redaktor, komentátor či reportér. Mile ji překvapily znalosti a zkušenosti dětí, jelikož exkurze se zúčastnili především ti žáci, kteří pracují ve školních novinách Sosákova pětka či rozhlase ranní dvacítka. Návštěva tak byla pro všechny velmi zajímavá a podnětná.

Pilotní ověřování pokračuje i ve školním roce 2021- 2022, kdy žáci naší školy navštívili SVK UL a pracovali v nově vytvořeném nahrávacím studiu. Dětem se práce s technikou velmi líbila, zajímali se o fotografování a natáčení videospotu za využití klíčovacího pozadí.

Mgr. Lucie Marková