Aktivity > Recyklohraní

DEJME DO POHYBU NEPOTŘEBNÉ ELEKTRO A BATERIE

Žáci prvních, druhých a třetích tříd opět plní recyklační výzvu. Úkolem bylo zaměřit se na třídění a recyklaci baterií a elektrospotřebičů. Proč baterie nepatří do koše ani popelnice? Kam elektrospotřebiče a baterie odnášet? Kde najdeme sběrná místa? Na úvod jsme zhlédli tematické instruktážní video k této recyklační výzvě. Diskutovali jsme, kde najdeme sběrná místa v okolí a ve škole. A potom jsme se pustili do plnění aktivit.

My, prvňáčci, jsme si vymalovali podle čísel žabáka Bata a zahráli deskovou hru Recyklační Člověče, nezlob se. Malování pro nás byla hračka a Člověče se nám líbilo.

My, druháci a třeťáci, jsme se pustili do tvorby sběrné nádoby na baterie a elektrospotřebiče. A potom jsme třídili, co do kontejneru patří a co nepatří.

Nejvíce nás ale aktivita s názvem Běhačka. Měli jsme různá místa, kam se odnáší elekroodpad a v prostoru rozházené kartičky s elektrickými spotřebiči. Družstva měla co nejrychleji přiřadit elektrospotřebiče ke správnému sběrnému místu. Nakonec jsme vše společně zhodnotili.

Poděkování za účast v projektu.