Aktivity > Svatomartinský průvod

Svatomartinský průvod

533.jpg 530.jpg V pátek 11. listopadu 2022 dorazil na Základní školu Vojnovičova Martin, a dokonce na bílém koni. I když bez jediné sněhové vločky. Žákovský parlament základní školy zde totiž zorganizoval tradiční akci - Svatomartinský lampiónový průvod i s bílým koněm v jeho čele. Tradice se obnovila po dvouleté "covidové" pauze a setkala s velikým zájmem ze strany dětí, rodičů i místní komunity. Návštěvníci zde mohli zakoupit sladké a slané pečivo od našich žáků z devátých tříd. Na úvod si krátké pásmo písniček připravily děti a paní učitelky z prvního stupně, pak s legendou o svatém Martinovi vystoupila skupina žáků ze sedmých a osmých tříd. Poté se již návštěvníci s lampióny i bez nich seřadili za Martinem na bílém koni a vydali se na okruh ulicemi v okolí naší školy v délce necelých dvou kilometrů. Počasí se vydařilo, jelikož naštěstí nepršelo, i když navzdory pranostice - ani nesněžilo. Teploty však odpovídaly listopadu, a tak se přítomní tedy mohli ohřát u ohně, nebo si zakoupit teplý čaj. Lampióny prozářily páteční podvečer, dobroty napečené deváťáky byly snědeny, děti i rodiče si akci užili. Akce se vydařila a poděkování patří nejen žákovskému parlamentu, pracovníkům a žákům školy, též dalším pomocníkům z řad rodičů a přátel školy, ale také dárcům odměn pro účastníky. Všichni se těší na opakování příští rok.