bakaláři office 365 grafická verze
Aktivity > Vánoční představení

Vánoční představení

605.jpg Třídy druhého stupně 6. AB a 9. C si připravily pod vedením svých učitelek českého jazyka a dramatické výchovy vánoční pásmo pohádek a říkanek. Představení předvedly nejdříve žákům prvního stupně naší školy a v pondělí 19. 12. se mohly podívat i děti z mateřských školek, které přijaly pozvání do našeho školního kinosálu. Naposledy si pak představení sehrály třídy navzájem ve čtvrtek 22. 12.

Určitě nevíte, co se děje na vánočním stromku v noci? Žáci třídy 6. A zpracovali vánoční pohádku Vánoční stromek, v níž se diváci podívali do zákulisí přípravy a jeho strojení.  Děti z 6. B nastudovaly pohádku O skleněném vrchu, ve které závist a lakota jsou potrestané na konci příběhu. Děti z obou tříd si připravily i pěkné kostýmy a rekvizity. O úvodní slovo a provázení celým programem se postarali žáci 9. C a také ho osvěžili autorským pásmem básní s vánoční tematikou. 

613.jpg V předvánočním shonu jsme se tak mohli chvíli zastavit, zamyslet se a užívat si vánoční atmosféru. A také odměnit naše spolužáky zaslouženým potleskem. 

Video