bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Basketbal - okresní kolo 12.05.2022

Dne 3. 5. 2022 se chlapci z 8. a 9. ročníků zúčastnili okresní kola v basketbale na ZŠ Mírová.  

Hned v prvním zápase jsme se utkali s pozdějšími vítězi celého turnaje, s domácím týmem ZŠ Mírová. Tento tým oplýval několika basketbalisty, se kterými jsme si nedokázali poradit a i přes vynaložené úsilí jsme si připsali první porážku.  

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti hokejové partě ze ZŠ Vinařská. V poměrně tvrdém utkání rozhodoval každý bod. Za stavu 2:2, kdy ještě zbývalo poměrně hodně času do konce, proměňujeme jeden trestný hod. Ten se nakonec ukázal býti klíčový a připsali jsme si tak vydřenou výhru 3:2.

V základní skupině nás čekal ještě jeden zápas, a to proti týmu ze ZŠ Rabasova. V tomto utkání se k výbornému výkonu rozehrál náš jediný basketbalista Martin Brůha (8. A), který s pomocí ostatních spoluhráčů vystřílel pro náš tým výhru. Touto výhrou jsme se kvalifikovali do semifinále, kde na nás byl opět připravený tým plný basketbalistů, tentokrát ze ZŠ České mládeže. Kluci z týmu SLUNETY ukázali své kvality a zaslouženě si došli do finále.

Nás čekal souboj o třetí místo proti týmu ZŠ Elišky Krásnohorské. Bohužel i tento tým měl k dispozici 4 basketbalové hráče, což na náš bylo příliš, a tak jsme skončili na neoblíbeném bramborovém místě.

Ve zkratce, koho jsme mohli porazit, toho jsme porazili, s kým jsme mohli překvapit, jsme nepřekvapili. Všichni kluci si zaslouží pochvalu za vynaložené úsilí a předvedené výkony. Doufám, že takovou snahu předvádějí i ve školních lavicích :))

 Cekové krásné 4. místo z okresního kola v soutěži týmů ZŠ-UL 

Michal Sedlák

Minikopaná - okresní kolo 09.05.2022

 V pondělí 25.4. 2022 jsme se se žáky 2. a 3. tříd vypravili na hřiště ZŠ a MŠ Nová na turnaj v minikopané. Základní skupinou jsme prošli vítězně postupně jsme porazili ZŠ Neštěmickou 5:0, domácí tým ze ZŠ a MŠ Nová 3:1 a ZŠ Rabasovu rovněž 3:1. Přímo jsme postoupili do semifinálové skupiny, kde jsme ale narazili na později celkově vítězný tým ze ZŠ Hlavní (z Mojžíře), který nás bohužel s výsledkem 1:3 nepustil do finálové skupiny o vítězství. Zbyla na nás finálová skupina o 4.-6. místo, kde jsme po vítězství nad ZŠ Brná 1:0 a nad ZŠ Mírovou 2:0 obdrželi tu neatraktivní bramborovou medaili Celkové 4. místo v rámci všech ZŠ v Ústí nad Labem však považujeme rozhodně za úspěch a výkon našich reprezentantů je příslibem kvalitních výsledků do dalších let = hoši děkujeme a to jménem vedení a celé naší školy J

Co se týče individualit, touto cestou chválím gólmana Vojtu Kostoviče ze 3.B, který za těch 6 zápasů za svá záda pustil pouze 5 gólů. A nyní pochvala Pavlu Ajmovi z 3.A nejlepšímu střelci za 7 vstřelených branek a Petru Šemíkovi z 3.A nejužitečnějšímu hráči se 2 vstřelenými brankami a 4 asistencemi. Pochvala patří samozřejmě celému týmu za bojovnost a týmového ducha. 

V úterý 26.4. 2022 jsme se se žáky 4. a 5. tříd vypravili na hřiště ZŠ a MŠ Nová na turnaj v minikopané. V základní skupině se nám nedařilo tak dobře jako předchozí den s nejmladšími reprezentanty. Po prvním slibně vypadajícím zápase, kdy jsme remizovali se ZŠ Neštěmickou 1:1, se nám už ale nepodařilo získat další body, vstřelili jsme již pouze 1 branku (ZŠ Vojnovičova / ZŠ Elišky Krásnohorské 1:5 a se ZŠ Vinařská 0:3), a tak jsme z posledního místa ve skupině zůstali na děleném 10.-12. místě, což je ale při počtu všech ZŠ v okrese Ústí nad Labem i tak úspěch...  

Za bojovnost a snahu i jménem vedení školy našim reprezentantům děkujeme a především zde vyzdvihujeme heroický výkon našeho gólmana Bohumila Dvořáka 5.A.  

Návštěva moderátorů školního vysílání v rádiu North music 09.05.2022

Naši školu navštívil moderátor Hit rádia pan Kamil Bílský, aby se podíval, jak funguje náš školní rozhlas. Sledoval naše ranní vysílání. Byli jsme pozvání následující týden na exkurzi do Hit rádia, abychom viděli práci v opravdovém rádiu a sledovali opravdové přímé vysílání. Měli jsme možnost vidět zvukové studio, zkušební místnost, místnost, kde se vysílá, i sklad. Odborně nás provedl právě pan Bílský, odpovídal nám na otázky společně s moderátorem panem Gajderovičem. Třešničkou na dortu bylo naše živé vysílání s tímto moderátorem. Odpovídali jsme na otázky ve třech vstupech do vysílání. Nakonec jsme vedli besedu s panem Bílským, který hodnotil naši práci ve škole a kromě pochval nám dal tipy, jak bychom mohli zlepšit naše vysílání, aby to posluchače zaujalo a více bavilo.

Chtěli bychom moc poděkovat za pozvání, velice se nám to všem líbilo, získali jsme nové zkušenosti a hlavně teď máme plnou hlavu nápadů, které chceme realizovat.

Za redakci školního vysílání Petra Čásová

Příměstské tábory 2022 03.05.2022

 POZOR. TÁBOR JE JIŽ NAPLNĚN ve všech termínech.

Naše škola pořádá v  termínech: 11. 7 - 15. 7. 2022, 15. 8. - 19.8. 2022 aktivní příměstský tábor. Dítě můžete závazně přihlásit na recepci naší školy, kde vyzvednete a vyplníte přihlášku. Přihlášku lze také stáhnout na webových stránkách školy, vyplnit  a doručit na recepci školy.

Platba:

1.část platby

: ve výši 50% z celkové částky splatná do konce května 2022

2.část platby

: ve výši zbylých 50% splatná nejpozději do konce června 2022 (je možné provést platbu ve výši 100% do 20. června 2022

Přihlášky k jednotlivým termínům: 

11. - 15. 7. 2022

15. - 19. 8. 2022

 Přikládáme i plakát a platební podmínky 

Testování s MENSOU 13.04.2022
  • 18.5.2022 od 9:00 v prostorách školy
  • v letáčku uveden konkrétní postup jak přihlásit, zaplatit a potvrdit 
  • zákonní zástupci mohou děti přihlásit odkazem https://intranet.mensa.cz/prihlaska/test_iq.php?&id_a=12709
  • cca týden před testováním bude přihlašování uzavřeno
  • v případě dotazů kontaktujte: krobova@zsvojnovicova.cz
Bádání o vodě 01.04.2022

Naše škola dne 22. 3. 2022 obdržela sadu pomůcek Bádání o vodě od Severočeské vodárenské společnosti a.s.

Autorem vodní laboratoře je skupina Severočeská voda, sdružující Severočeskou vodárenskou společnost a společnost Severočeské vodovody a kanalizace, které vlastní a provozují vodohospodářskou infrastrukturu v severočeském regionu.

Vodní laboratoř je vhodným doplňkem do hodin prvouky, chemie či fyziky. S její pomocí si žáci základních škol vyzkouší, jak je voda zajímavá veličina. Vědomosti získané studiem si tak děti mohou doplnit zábavnými praktickými pokusy.

Zajímavosti o vodě získají žáci prostřednictvím 27 chemických pokusů, které jsou vymyšleny tak, aby ukázaly, jak se tato kapalina chová v přírodě. Děti si proto zábavnou formou vyzkouší, jaké vlastnosti voda má a kde všude se v přírodě nachází.

Virtuální exkurze v jaderné elektrárně Temelín 10.03.2022

Exkurze se konala 16. února 2022 v kinosále naší školy.

Po celou dobu nás provázely dvě velmi milé paní, které o elektrárně věděly snad vše. Mohli jsme vidět jádro elektrárny a dozvědět se různé zajímavosti o běžném provozu elektrárny, například jak chodí zaměstnanci oblečení ve speciálním oděvu. Další zajímavá informace byla, že průměrně člověk za nabíjení telefonu za rok zaplatí 23 Kč.

Během virtuální prohlídky probíhaly vědomostní soutěže, ve kterých uspěli dva žáci 7.A. Výherci obdrželi balíček plný užitečných dárků od firmy ČEZ.

Byl to zajímavý a velice přínosný zážitek, jsme moc rádi, že jsme měli možnost zažít exkurzi z pohodlí naší školy.

Článek napsaly: Anna Ellen Krobová a Veronika Jurníčková

Česko-německý projekt Co pro Tebe znamená mír? 03.02.2022

Žáci ZŠ Vojnovičova se ptali primátora a jeho náměstka

V rámci česko-německé spolupráce naší školy ZŠ Vojnovičova s městem Chemnitz vznikl zajímavý projekt. 5. března se v Chemnitz slaví Den míru, kdy si město připomíná výročí bombardování za druhé světové války. V tento den se každoročně konají oslavy města ve jménu míru. Základní škola Vojnovičova se již po několikáté tohoto svátku účastní. Naši žáci osmých a devátých ročníků letos vytvořili video obsahující rozhovory s žáky, pedagogy a zástupcem vedení naší školy. Cílem je sebrat různé názory, pohledy a odpovědi na otázku: Co pro tebe znamená mír?.

Zeptali jsme se také primátora Ústí nad Labem Petra Nedvědického a jeho náměstka odboru školství Michala Ševcovice.

Mezi časté odpovědi dětí patřila možnost trávit čas s rodinou a přáteli, účast v zájmových kroužcích, ale také umění a sport. Pedagogové oceňovali bezpečné cestování po světě a organizování mezinárodních projektů pro školu, ředitelka ZŠ Vojnovičova Marta Maděrová kladla důraz na rodinu a blízké, náměstek na možnost chození do školy jak pro děti, tak i učitele a primátor připomenul hrůzy druhé světové války a její dopad na celý svět s přáním, že se něco takového již nesmí opakovat.

Projekt byl nejen pro naši školu velice přínosný a otevřel stále aktuální otázku potřeby míru a česko-německých vztahů.

Gabriela Vrkočová, organizátorka mezinárodních projektů, ZŠ Vojnovičova

     

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>