bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Tříkrálová sbírka 2024 19.01.2024

Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar - dle prastaré tradice mají přinést do obydlí klid. Na naší škole jsme si tento svátek připomněli Tříkrálovou sbírkou pro oblastní Charitu ČR. Základní škola Vojnovičova se do této dobročinné aktivity zapojuje již tradičně a pravidelně. Několik týmů z řad dětí se úkolu ujalo velmi svědomitě a v kostýmech tří králů do zapečetěných kasiček vybralo mezi žáky i zaměstnanci školy sumu vskutku rekordní, a to 9 533 Kč. Získané peněžní prostředky se používají na zlepšení a zkvalitnění školních i mimoškolních aktivit pro děti. Připomněli jsme si tak, že dávat a pomáhat je důležitější, než dárky dostávat. Tříkrálová sbírka patří mezi největší dobročinné sbírkové akce v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků mezi nimi i naše škola. Prostředky budou použity na pomoc těm, kteří takové štěstí nemají. Poděkování obdrželi od místní Charity jak děti z 3.B, 6.B a 7.B, které chodily s kasičkami, tak štědří dárci. Všem štědrým dárcům děkujeme i my.

Příběhy našich sousedů 09.01.2024

Badatelé naší školy se v rámci projektu Příběhy našich sousedů sešly v prostorách Pedagogické knihovny J. A. Komenského s Martou Vančurou, aby jim vyprávěla své životní osudy. Ty se stanou tématem pro vytvoření tříminutového audio výstupu, který žáci vytvoří v průběhu ledna v rozhlasovém studiu v Ústí nad Labem.

DS Bukov 04.01.2024

Ve středu 20. 12. 2023 žáci 4. C a 5. C obdarovali seniory z DS Bukov. Vyrobili babičkám a dědečkům drobné dárečky a drogistické balíčky. Předání proběhlo s obrovskou pokorou a sršelo velkou radostí a vděčností. Jsme rádi, že jsme mohli zpříjemnit svátky seniorům z DS Bukov. Těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Hrušková, Mgr. Lehká, Vacková, Bc. Vágnerová 

Jak se u nás Emilovi a Emě žije 05.12.2023

Třída 4. B se zapojila do soutěžního projektu "Jak se u vás Emilovi a Emě žije" ve spolupráci s H-Edu. Natočili video, ve kterém představují Emilovi aktivity. Jedná se o metodu výuky informatiky, robotiky, digitálních kompetencí.

https://drive.google.com/file/d/14Cw75OK3A4HNmfydPypYn645j6ptoEZB/view?pli=1

Seiffen 21.12.2023

Dne 19. 12.2023 jsme vyrazili s žáky druhého stupně na návštěvu podhorského městečka Seiffenu v SRN. Navštívili jsme Muzeum hraček, podívali jsme se na historii výroby hraček v Krušných horách a mohli si vyzkoušet různé stavebnice, logické hry ze dřeva a užili jsme si krásnou vánoční atmosféru nejen v muzeu, ale i na trzích. 

  https://www.rajce.idnes.cz/album/h1uhfqu35WeexnPg 

Gabriela Vrkočová

Vánoční představení 21.12.2023

Již tradičně si děti z šestých tříd připravovaly na adventní čas divadelní představení pro mateřské školky ze sousedství naší školy. Letos to byly dvě pohádky s vánoční tematikou, a navíc vystoupení podpořil školní sbor nacvičenými koledami a písničkami se zimním náladou a hudebním vystoupením přispěly děti ze čtvrté třídy. Děti z kroužku tvůrčího psaní přidaly ukázky své tvorby. Malí diváci si do kinosálu naší školy našli cestu v pondělí 18. 12. a v úterý 19. 12. 2023. 

Ve čtvrtek 21. 12. se na celý program podívaly děti z prvního stupně, konkrétně z 0. až 2. ročníku. Viděly kromě dvou pohádek vystoupení dětí z čtvrté třídy s hudebními nástroji, zazpívaly si koledy a vánoční písničky se školním sborečkem. Žáci z kroužku tvůrčího psaní se přidaly s recitací básní. Celý program zábavně uváděli dva žáci osmé třídy. Největší odměnou byl potlesk na závěr i v průběhu představení.

Prosincový dějepis hravě 20.12.2023

V závěru školního roku jsme se rozhodli obohatit výuku dějepisu o netradiční akce. Pro 9. ročníky byla připravena beseda s pamětníkem, který zavzpomínal na své rané dětství během 2. světové války.


Sedmáci se mohli seznámit se středověkou výzbrojí, s vybavením a oblečením běžného středověkého vojáka.

Děkujeme všem ochotným přátelům, kteří nám pomohli a navštívili naše žáky.

Okresní přebor v šachu 13.12.2023

V úterý 12. 12. 2023 se konal v Chlumci okresní přebor žákovských družstev v šachu. Turnaj se hrál jako soutěž jednotlivců a nejlepší výsledky prvních 4 hráčů z konkrétní školy skládal pak výsledek celého družstva. Jistý postup do krajského kola měli první 2 družstva v každé kategorii (1.- 3. stupeň).

Předpoklad byl takový, že někteří naši hráči prvního i druhého stupně mají dostatečnou šachovou sílu, aby mohli pomýšlet na postup do krajského kola a tam zabojovat o postup do nejvyšší soutěže tedy Mistrovství republiky.

V turnaji prvního stupně jsme měli celou řadu hráčů, kteří bojovali stabilně v přední části turnaje. Některým dalším se pak podařilo poslední šesté kolo a dostali se do špičky a vysokého pořadí turnaje v tu nejsprávnější dobu. Součet výsledku nejlepších 4 hráčů nám nakonec vynesl výborné první místo. Nejlepší výsledek se povedl těmto 4 hráčům: Brecik Šimon, Šemík Karel, Burda František a Sazankov Tobiáš. Vypíchnout musím hlavně výsledek Šimona Brecika, který měl po pěti kolech 5 výher a prohrál jen v posledním kole s poměrně silným závodním hráčem. V následném finále nejlepších 4 hráčů turnaje porazil ale nakonec v odvetné partii i jeho a stal se nejlepším hráčem turnaje.

Na druhém stupni máme také několik velmi silných v podstatě závodních hráčů, ale konkurence hlavně v našem okrese je poměrně silná a je kolikrát stejně obtížné se dostat přes okres na kraj jako z kraje na republiku. Naši nejsilnější hráči hráli celý turnaj celkem dobře a objevovali se ve špičce. Nepovedl se ale příliš moc závěr (6. kolo) a tým skončil na nepostupovém třetím místě. Požádáme tedy o divokou kartu na kraj, a pokud ji dostaneme, pokusíme se v dalším turnaji závěr lépe zvládnout a dostat se na postupové druhé místo. Naši 4 nejlepší hráči turnaje byli: Krsek Tomáš, Čech Jan, Jeřábek Jakub, Bezděčný Bedřich. Vypíchnout bych chtěl výkon Tomáše Krska, který se dostal do finále 4 nejlepších hráčů turnaje, ve kterém se stal druhým nejlepším hráčem turnaje.

Pro ucelenější přehled výsledků dalších hráčů přikládám odkaz na stránky turnaje.

https://sachyusti.cz/index.php?show=souteze_zaku/prebor_skol/prebor_skol/prebor_skol

Ing. David Hozda, 12. 12 .2023

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>