bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>
Návštěva moderátorů školního vysílání v rádiu North music 09.05.2022

Naši školu navštívil moderátor Hit rádia pan Kamil Bílský, aby se podíval, jak funguje náš školní rozhlas. Sledoval naše ranní vysílání. Byli jsme pozvání následující týden na exkurzi do Hit rádia, abychom viděli práci v opravdovém rádiu a sledovali opravdové přímé vysílání. Měli jsme možnost vidět zvukové studio, zkušební místnost, místnost, kde se vysílá, i sklad. Odborně nás provedl právě pan Bílský, odpovídal nám na otázky společně s moderátorem panem Gajderovičem. Třešničkou na dortu bylo naše živé vysílání s tímto moderátorem. Odpovídali jsme na otázky ve třech vstupech do vysílání. Nakonec jsme vedli besedu s panem Bílským, který hodnotil naši práci ve škole a kromě pochval nám dal tipy, jak bychom mohli zlepšit naše vysílání, aby to posluchače zaujalo a více bavilo.

Chtěli bychom moc poděkovat za pozvání, velice se nám to všem líbilo, získali jsme nové zkušenosti a hlavně teď máme plnou hlavu nápadů, které chceme realizovat.

Za redakci školního vysílání Petra Čásová

Příměstské tábory 2022 03.05.2022

 POZOR. TÁBOR JE JIŽ NAPLNĚN ve všech termínech.

Naše škola pořádá v  termínech: 11. 7 - 15. 7. 2022, 15. 8. - 19.8. 2022 aktivní příměstský tábor. Dítě můžete závazně přihlásit na recepci naší školy, kde vyzvednete a vyplníte přihlášku. Přihlášku lze také stáhnout na webových stránkách školy, vyplnit  a doručit na recepci školy.

Platba:

1.část platby

: ve výši 50% z celkové částky splatná do konce května 2022

2.část platby

: ve výši zbylých 50% splatná nejpozději do konce června 2022 (je možné provést platbu ve výši 100% do 20. června 2022

Přihlášky k jednotlivým termínům: 

11. - 15. 7. 2022

15. - 19. 8. 2022

 Přikládáme i plakát a platební podmínky 

Testování s MENSOU 13.04.2022
  • 18.5.2022 od 9:00 v prostorách školy
  • v letáčku uveden konkrétní postup jak přihlásit, zaplatit a potvrdit 
  • zákonní zástupci mohou děti přihlásit odkazem https://intranet.mensa.cz/prihlaska/test_iq.php?&id_a=12709
  • cca týden před testováním bude přihlašování uzavřeno
  • v případě dotazů kontaktujte: krobova@zsvojnovicova.cz
Bádání o vodě 01.04.2022

Naše škola dne 22. 3. 2022 obdržela sadu pomůcek Bádání o vodě od Severočeské vodárenské společnosti a.s.

Autorem vodní laboratoře je skupina Severočeská voda, sdružující Severočeskou vodárenskou společnost a společnost Severočeské vodovody a kanalizace, které vlastní a provozují vodohospodářskou infrastrukturu v severočeském regionu.

Vodní laboratoř je vhodným doplňkem do hodin prvouky, chemie či fyziky. S její pomocí si žáci základních škol vyzkouší, jak je voda zajímavá veličina. Vědomosti získané studiem si tak děti mohou doplnit zábavnými praktickými pokusy.

Zajímavosti o vodě získají žáci prostřednictvím 27 chemických pokusů, které jsou vymyšleny tak, aby ukázaly, jak se tato kapalina chová v přírodě. Děti si proto zábavnou formou vyzkouší, jaké vlastnosti voda má a kde všude se v přírodě nachází.

Virtuální exkurze v jaderné elektrárně Temelín 10.03.2022

Exkurze se konala 16. února 2022 v kinosále naší školy.

Po celou dobu nás provázely dvě velmi milé paní, které o elektrárně věděly snad vše. Mohli jsme vidět jádro elektrárny a dozvědět se různé zajímavosti o běžném provozu elektrárny, například jak chodí zaměstnanci oblečení ve speciálním oděvu. Další zajímavá informace byla, že průměrně člověk za nabíjení telefonu za rok zaplatí 23 Kč.

Během virtuální prohlídky probíhaly vědomostní soutěže, ve kterých uspěli dva žáci 7.A. Výherci obdrželi balíček plný užitečných dárků od firmy ČEZ.

Byl to zajímavý a velice přínosný zážitek, jsme moc rádi, že jsme měli možnost zažít exkurzi z pohodlí naší školy.

Článek napsaly: Anna Ellen Krobová a Veronika Jurníčková

Česko-německý projekt Co pro Tebe znamená mír? 03.02.2022

Žáci ZŠ Vojnovičova se ptali primátora a jeho náměstka

V rámci česko-německé spolupráce naší školy ZŠ Vojnovičova s městem Chemnitz vznikl zajímavý projekt. 5. března se v Chemnitz slaví Den míru, kdy si město připomíná výročí bombardování za druhé světové války. V tento den se každoročně konají oslavy města ve jménu míru. Základní škola Vojnovičova se již po několikáté tohoto svátku účastní. Naši žáci osmých a devátých ročníků letos vytvořili video obsahující rozhovory s žáky, pedagogy a zástupcem vedení naší školy. Cílem je sebrat různé názory, pohledy a odpovědi na otázku: Co pro tebe znamená mír?.

Zeptali jsme se také primátora Ústí nad Labem Petra Nedvědického a jeho náměstka odboru školství Michala Ševcovice.

Mezi časté odpovědi dětí patřila možnost trávit čas s rodinou a přáteli, účast v zájmových kroužcích, ale také umění a sport. Pedagogové oceňovali bezpečné cestování po světě a organizování mezinárodních projektů pro školu, ředitelka ZŠ Vojnovičova Marta Maděrová kladla důraz na rodinu a blízké, náměstek na možnost chození do školy jak pro děti, tak i učitele a primátor připomenul hrůzy druhé světové války a její dopad na celý svět s přáním, že se něco takového již nesmí opakovat.

Projekt byl nejen pro naši školu velice přínosný a otevřel stále aktuální otázku potřeby míru a česko-německých vztahů.

Gabriela Vrkočová, organizátorka mezinárodních projektů, ZŠ Vojnovičova

     

ČEPS´CUP Florbal - krajské kolo 27.1. 2022 30.01.2022

Letošní krajské kolo se odehrálo v Městské sportovní hale v Chomutově. Vlastní turnaj začal v plánovaných 9:30. Mnoho týmů se vzhledem k pandemické situaci odhlásilo, a tak byl turnaj časově i silově méně náročný než v předchozích letech. Ač bylo týmů i zápasů významně méně, naši reprezentanti si turnaj rozhodně užili a vydali se ze všech sil. Vybojovali krásné 3. místo v krajském kole soutěže.

Za bojovnost a týmového ducha patří našim devíti reprezentantům VELKÝ DÍK !!! 

Záznam můžete zhlédnout na adrese: www.ceskyflorbal.cz/zakladniskoly

Šachový úspěch 21.01.2022

Okresní a krajský přebor v šachu žákovských družstev 

 V pondělí 17.01.2022 se v ústeckém DDM konalo okresní kolo v šachu žákovských družstev. V této soutěži nás reprezentovala  dvě družstva, jedno v kategorii prvního stupně a druhé v kategorii druhého stupně. Osm vyslaných šachistů předvedlo excelentní výkon. 

Poprvé v historii naší školy se jim povedlo postoupit do krajského kola v obou kategoriích z prvního místa.

 Velký úspěch naší školy zajistili naší žáci i na krajském šachovém turnaji. Družstva obou stupňů postoupila do nejvyšší soutěže tedy na republiku!  

Druhý stupeň soupeře doslova převálcoval. Naši žáci v konkurenci dalších 7 týmů 24 partií vyhráli a 4 partie prohráli. Za tento historický úspěch našeho druhého stupně můžeme poděkovat pěti našim žákům. 

Děkujeme za reprezentaci naší školy a moc gratulujeme žákům, dík si zaslouží i pan učitel David Hozda. 

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 >>