<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>
Basketbalový úspěch našich žáků 14.04.2023

4. 4. se žáci naší školy zúčastnili okresního kola v basketbale na hale SLUNETA 2. Celkový počet devíti přihlášených škol znamenal pořádné basketbalové vyžití. První zápas ve skupině jsme odehráli proti Základní škole Karla IV.. Po pomalejším rozjezdu jsme nakonec převzali otěže zápasu a dokráčeli si pro pohodlné vítězství 20:7. Druhý zápas jsme odehráli proti ZŠ Stříbrnické, která ve svých řadách měla 5 basketbalových hráčů, kteří i přes náš bojovný výkon byli nad naše síly, a tak si připisujeme porážku 14:16.

Po sečtení výsledků všech skupin bylo jasné, že pokud chceme pomýšlet na medailové umístění, musíme v dalším zápase uspět, soupeřem nám byla ZŠ České mládeže. Na chlapcích bylo vidět, že chtějí vyhrát za každou cenu a bojovali o každý centimetr palubovky. Za stavu +1 v náš prospěch, kdy zbývaly necelé 3 vteřiny do konce základní hrací doby, soupeř vyhazoval z autu a my měli jediný cíl, UBRÁNIT! A přesně to se nám povedlo! Soupeř těžkou střelu neproměnil a jednosměrná jízdenka do finálové skupiny byla naše!

Ve finálové skupině nás nejdříve jasně přehrála pořadatelská škola ZŠ Mírová (pozdější vítěz celého turnaje) a ve druhém utkání jsme opět srdnatě bojovali proti týmu ZŠ Stříbrnická, který byl bohužel i po druhé nad naše síly.

Nicméně i přes porážku 8:11 jsme mohli odcházet se vztyčenou hlavou, protože v silné konkurenci devíti škol je 3. místo úspěch! Všichni chlapci si zaslouží velkou pochvalu za bojovnou reprezentaci své milované školy:))

Michal Sedlák

ROZSVIŤME SE MODŘE 05.04.2023

ROZSVIŤME SE MODŘE neboli SPOLUŽÁCI SPOLUŽÁKŮM

2. dubna si připomínáme Světový den porozumění autismu - a proto se žáci Základní školy Vojnovičova rozhodli podpořit své spolužáky s autismem.

Modrá barva je barvou komunikace a sebevyjádření, tedy oblastí, ve kterých mají lidé s autismem největší potíže. Žáci z prvních, druhých a třetích pro své spolužáky vytvořili modrá srdce. Poznáváte naši tělocvičnu?

UJEP nabízí letní tábor 29.03.2023

Centrum podpory přírodovědného vzdělávání a Katedra biologie připravují letní přírodovědný příměstský tábor. Program je nabitý experimenty, poznáváním přírody, sportovními aktivitami a nebude chybět ani celotáborová hra a exkurze do ZOO.

Více informací naleznete na webu kateder:

CPPV: https://cppv.ujep.cz/cs/

KBI: https://biology.ujep.cz/cs/

Kontakt na organizátory: 728 104 997 silvie.svobodova@ujep.cz

Do Německa na zkušenou 28.03.2023

21. 3. 2023 se v kinosále naší školy konala zajímavá prezentace projektu: Do Německa na zkušenou. Žáci osmých a devátých ročníků se od studentky germanistiky UJEP dozvěděli její zážitky ze studia v Německu, dostali informace o možnostech vycestování do zahraničí v rámci jazykových pobytů, stáží, workcampů apod. Získané informace o německy mluvících zemích mohli naši studenti následně využít v zábavné aplikaci Kahoot a zasoutěžit si.

Gabriela Vrkočová

Den bláznivých účesů 27.03.2023

Žákovský parlament organizuje den bláznivých účesů. Těšíme se na vaše výtvory 31. 3.

Vystoupení pro seniory 25.03.2023

Dne 24. 3. 2023 se třída 6. B se svou třídní učitelkou vydala navštívit Domov seniorů na Bukově, kde předvedli vystoupení - pohádku Skleněný vrch, dále recitaci básní k MDŽ a hru na klavír. Vystoupení se seniorům líbilo, odměnili třídu potleskem. Poté děti hrály deskové hry s babičkami a dědečky a všechny děti velmi dojala 101letá paní, která zahrála na klavír a recitovala báseň.

Jelikož se tématika vystoupení týkala svátku žen, na konci žáci všem rozdali papírové kytičky, babičky byly dojaté a došlo i na slzy. Celé třídě se akce velmi líbila a povídání o životních osudech a vzpomínkách seniorů všechny děti zaujalo. Žáci si slíbili, že se v budoucnu určitě do DS ještě vypraví. Žáci 6. B

KUK třídy 8. B i C navštívily knihovnu! 08.03.2023

Knihovna v našem městě změnila od ledna tohoto roku své jméno - dozvěděli se to žáci osmých tříd, kteří v rámci výuky češtiny a anglického jazyka vyrazili na exkurzi do vědecké části Knihovny Ústeckého kraje (zkráceně KUK). Ve středu 15. 3. KUK navštívila třída 8. A, ve  středu  8. 3. 2023 se vypravila tamtéž třída 8. B, aby se seznámila s možnostmi, které knihovna nabízí: půjčování knih a časopisů, nabídka cizojazyčných knížek a časopisů, různé přednášky a autogramiády, ale také přístup na internet. Prostě potrava pro mozek i duši.

Potravu tunajdete i pro své žaludky. Věděli jste, že v této části naší knihovny je i kavárna Maryša?

Zde vás určitě neotráví a naopak si tu pochutnáte a na své si přijdou i mlsné jazýčky.

Hned po příchodu se nás ujala příjemná paní knihovnice, která se třídě věnovala po celou dobu exkurze. Žáci se podívali i do skladů knih ve sklepě a labyrintem chodeb se dostali i do vazárny knih, kde se opravují poničené knížky a kam se běžný návštěvník knihovny nedostane.

V knihovně je více než sedm set tisíc knih. Novým prostorem je depozitář knihovny, který se nachází v ulici Na Schodech. Při jasném dni, což ve středu nebylo, je odtud  krásný výhled na naše město. Najdete tu studovnu časopisů ze všech možných krajů naší země a z nejrůznějších oborů.

Před jarními prázdninami se s knihovnou obdobně seznámila i třída 8. C, konkrétně v pátek 24. 2. Díky krásnému počasí se mohli potěšit úžasným výhledem z prosklených oken depozitáře a z jeho terasy.

Knihovna děti zaujala a snad si někteří najdou do ní cestu i samostatně.

Recyklohraní 08.03.2023

Navázali jsme na úspěchy z dřívějších let. Klikněte zde

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 >>