bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Recyklohraní 08.03.2023

Navázali jsme na úspěchy z dřívějších let. Klikněte zde

Hurá na lyžák! 16.02.2023

Ve dnech od 6. do 10. února 2023 čtyřicet žáků z 1. stupně neusedlo do školních lavic, nýbrž je autobus každý den ráno odvážel do nedalekého Ski areálu Zadní Telnice.  Každý den děti na svahu doprovázeli zkušení učitelé instruktoři. Žáci, kteří s lyžováním začínali, si osvojili základy, pokročilejší se zdokonalovali v technice lyžování. Naučit malé snowbordisty ovládat neposedné prkno byl nemalý oříšek. To, co se zdálo v prvních dnech téměř nemožné, díky tvrdé píli motivované kamarádským přístupem instruktorů, brzy přineslo svoje ovoce. Na konci týdne už všichni bravurně a beze strachu sjížděli svah a jízdu na vleku či lanovce si užívali.  V polovině týdně odpočinkový den zpestřil dětem i instruktorům karneval na lyžích. Děti soutěžily o nejoriginálnější masku, za kterou byly odměněny cenou a diplomem. Veselé karnevalové dopoledne zakončila společná fotografie.   Počasí nám velmi přálo, po většinu týdne bylo slunečno a podmínky pro lyžování byly ideální. Rána byla velmi mrazivá, v úterý teploměr na Adolfově naměřil až -13 st., ale jen do té chvíle, než vyšlo sluníčko.  Na pět nezapomenutelných dnů a spoustu zážitků na lyžích budeme dlouho vzpomínat. 

Školní kolo recitační soutěže 16.02.2023


Ve čtvrtek 16. února 2023 se v kinosále naší školy sešli recitátoři a recitátorky poezie ze tříd druhého stupně, konalo se tu totiž školní kolo recitační soutěže. Všichni se snažili, připravené básně a texty přednesli s největší snahou a citem. Tréma si však také vyžádala svoji daň, přesto porota složená z našich učitelek českého jazyka neměla vůbec jednoduché rozhodování o vítězi, který postupuje do okresního kola. Poděkování a uznání však patří všem zúčastněným.

Fond Sidus 10.02.2023

Naše škola obdržela poděkování za účast v e sbírce pro Fond Sidus - vracíme dětem úsměvy. Výnos ze sbírky je určen na pomoc zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života. Poděkování

Tříkrálová sbírka 10.01.2023

Tři králové - Kašpar, Melichar a Baltazar dle prastaré tradice K+M+B mají přinést do obydlí klid. V tento den začíná masopust a v novodobé historii se v některých rodinách odstrojuje právě v tento čas vánoční stromeček. Na naší škole jsme si tento svátek připomněli Tříkrálovou sbírkou pro oblastní Charitu ČR. Naše škola se do této dobročinné aktivity zapojuje již tradičně a pravidelně. Získané peněžní prostředky se používají na zlepšení a zkvalitnění školních i mimoškolních aktivit pro děti. 

 Tříkrálová sbírka patří mezi největší dobročinné sbírkové akce v České republice. Do její organizace a průběhu koledování se každoročně zapojí více než 70 tisíc dobrovolníků - mezi nimi i naše škola, kteří do kasiček vyberou desítky milionů korun (v roce 2020 to bylo přes 130 milionů, za celou dobu existence sbírky už 1,5 miliardy korun). I u nás se děti v kostýmech bájných králů vydaly se zapečetěnými kasičkami do tříd a mezi dětmi i zaměstnanci školy vybraly finanční prostředky, jež budou využity na pomoc potřebným. Všem štědrým dárcům děkujeme.

Vánoční představení 19.12.2022

Třídy druhého stupně 6. AB a 9. C si připravily pod vedením svých učitelek českého jazyka a dramatické výchovy vánoční pásmo pohádek a říkanek. Představení předvedly nejdříve žákům prvního stupně naší školy a v pondělí 19. 12. se mohly podívat i děti z mateřských školek, které přijaly pozvání do našeho školního kinosálu. Naposledy si pak představení sehrály třídy navzájem ve čtvrtek 22. 12.

Určitě nevíte, co se děje na vánočním stromku v noci? Žáci třídy 6. A zpracovali vánoční pohádku Vánoční stromek, v níž se diváci podívali do zákulisí přípravy a jeho strojení.  Děti z 6. B nastudovaly pohádku O skleněném vrchu, ve které závist a lakota jsou potrestané na konci příběhu. Děti z obou tříd si připravily i pěkné kostýmy a rekvizity. O úvodní slovo a provázení celým programem se postarali žáci 9. C a také ho osvěžili autorským pásmem básní s vánoční tematikou. 

V předvánočním shonu jsme se tak mohli chvíli zastavit, zamyslet se a užívat si vánoční atmosféru. A také odměnit naše spolužáky zaslouženým potleskem. 

Video

Vánoční sbírka pro opuštěné kočičky 15.12.2022

Třídy 3.A a 7.C zaštítily v prosinci sbírku potřebných věcí pro opuštěné kočičky. Po výzvě se připojilo mnoho jednotlivců z naší školy, kteří donesli různé druhy krmení, ale třeba i čisticí prostředky nebo kočičí škrabadlo. Jsme všichni moc rádi, že jsme kočkám mohli trochu přilepšit. Zvlášť teď - před Vánoci!  

Děkujeme všem. Felisicat, z. s.

K. Frišová a M. Mašková 

Akce žákovského parlamentu 13.12.2022

Dne 1. 12. 2022 od 9.30 ve 3. patře Severočeské vědecké knihovny v ulici W. Churchilla proběhla schůzka parlamentů škol, které se zúčastnil výběr z našeho žákovského parlamentu.

Každá škola představila své akce, jak u nich funguje parlament a podobně. Poté se diskutovalo o vylepšení spolupráce parlamentů a dalších schůzkách. Byl zde přítomen i místostarosta Lukáš Pokorný a pan starosta Tomáš Kirbs, který poslouchal návrhy. Pan starosta nás pochválil za akci Svatomartinský lampionový průvod.

Ve druhé části programu jsme se rozdělili na několik promíchaných skupin na workshopy. Řešila se různá témata - například Aktivita 20 000, nebo tvoření pravidel činnosti školního parlamentu, adaptační pobyty, příprava projektů a rozdělení práce, a v neposlední řadě i spolupráce parlamentů a města, zkrátka vzájemná inspirace, sdílení.

 Každá škola si také připravila a vystavila svůj plakát z akce, kterou uspořádali. Následovala soutěž o nejlepší plakát. Každý měl možnost hlasovat sám za sebe. Naše škola se umístila na druhém místě a schůzku parlamentu jsme si moc užili, byla to skvělá zkušenost.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>