bakaláři office 365 grafická verze

Aktivity

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Mikuláš na ZŠ Vojnovičova 13.12.2022

V souladu s tradicí naší školy se žáci devátých ročníků převlékli za čarovné bytosti Mikuláše, čerta a anděly - a roznesli nadílku hodným dětem naší školy. Jelikož jiné děti ani ve třídách prvního i druhého stupně nejsou, dostaly malou sladkost všechny od přípravného po osmý ročník. Odměněn byl na závěr i Mikuláš s celým svou družinou. Tím ovšem jeho působení letos neskončilo!

V úterý 6. 12. 2022 se rozhodla již menší skupina, tedy Mikuláš s čertem i andělem pod dohledem paní učitelky vyrazit do Domova seniorů Bukov a popřát přítomným babičkám a dědečkům šťastné a veselé Vánoce tím, že jim zazpívají písně a zarecitují básně. Tato akce velice dojala jak anděly, tak Mikuláše, ale slzám se nevyhnuli ani obyvatelé domova. Atmosféra mezi dětmi a důchodci byla úžasná!

Celý program byl velice emotivní. Pár babiček, dokonce i dědečků se neubránilo slzám štěstí. Na závěr žákům školy jedna z důchodkyň poděkovala za všechny přítomné. Děti tak zjistily, že dávat radost je mnohem příjemnější než jen přijímat. Akce proběhla pod patronací žákovského parlamentu Základní školy Vojnovičova.

Jsem laskavec 12.12.2022

Na podzim se uskutečnil již 6. ročník celorepublikového happeningu #jsemlaskavec. Zapojilo se celkem 536 týmů z 241 měst to je více než 16 000 školáků, kteří oslavili svými skutky Světový den laskavosti. Jedním z týmů jsme byli i MY, žáčci prvních až třetích tříd. Chtěli jsme vyzkoušet, jaké to je dělat dobro a rozdávat radost kolem sebe. Připravili jsme pro své rodiče i spolužáky kamínky pro radost. Jak kdysi řekl bajkař Ezop, ani ten nejmenší projev laskavosti není nikdy zbytečný. 

Adopční certifikát

Tradiční florbalový podzim a ZŠ Vojnovičova 01.12.2022

Ve středu 9.11. 2022 se v okresním finále ve florbale mladší děvčata ze III. kategorie (6.-7. třídy) umístila na nádherném celkovém 2. místě. Během celého turnaje naše děvčata ani jednou neprohrála, ale lepší celkové skóre nakonec na pomyslný trůn vyneslo děvčata ze ZŠ Vinařská, se kterými jsme hned v prvním zápase uhráli remízu 2:2. I přesto nás ale na jaře možná čeká krajské kolo, neb na ZŠ Vinařská asi nepostaví tým a postupové místo nám přenechají. Historicky by tento postup byl v rámci florbalu děvčat u nás na škole velkým úspěchem = pojďme tedy doufat, že to klapne

16.11. 2022 jsme vyrazili na okresní finále s mladšími chlapci do Mojžíře na ZŠ Hlavní. Skupinu jsme parádně rozjeli dvěma úvodními výhrami, klukům tam padalo vše, na co sáhli. Bohužel poslední zápas ve skupině, ač jsme měli herní převahu, kluci netrefovali branku a nakonec jsme tento zápas o přímý postup do semifinále prohráli se ZŠ Hluboká. V podstatě nebylo nic ztraceno, stačilo vyhrát čtvrtfinálový zápas se ZŠ Elišky Krásnohorské a byli bychom zpět. Nakonec skončili na 5. místě ve skupině. Myslím však, že na nás vysypal trochu pytel smůly a věřím, že tento tým ještě své kvality v budoucnu prokáže.

Posledním želízkem v ohni byl florbalový turnaj ZŠ starších chlapců (8. a 9. třídy). Los nás přiřadil do základní skupiny konané na ZŠ Rabasova ve středu 30.11. Po letech se sešel náš hvězdný tým, který se v rámci Čeps. florbal. cupu ve školním roce 2018/2019 dostal až do národního kola. Ač se kluci snažili a dali i celkem slušný počet branek, ze základní skupiny jsme nepostoupili.

Za podané výkony všem našim reprezentantům a reprezentantkám moc a moc děkujeme a budeme na jaře držet pěsti mladším děvčatům v krajském kole: za prvé, aby naše účast vůbec vyšla, a za druhé, abychom se tam slušně umístili.                               (Mgr. J. Hájek).

Vánoční sbírka pro spolek Felisicat 15.11.2022

Pomozte spolku, který pomáhá opuštěným kočičkám. Třídy 3. A a 7. C zaštiťují předvánoční sbírku pro Felisicat z. s. V týdnu od 5. 12. do 9. 12. 2022 přineste potřebné věci do třídy 3. A nebo do 7. C. Více informací o sbírce najdete zde.

Kočky moc děkují.

Svatomartinský průvod 14.11.2022

V pátek 11. listopadu 2022 dorazil na Základní školu Vojnovičova Martin, a dokonce na bílém koni. I když bez jediné sněhové vločky. Žákovský parlament základní školy zde totiž zorganizoval tradiční akci - Svatomartinský lampiónový průvod i s bílým koněm v jeho čele. Tradice se obnovila po dvouleté "covidové" pauze a setkala s velikým zájmem ze strany dětí, rodičů i místní komunity. Návštěvníci zde mohli zakoupit sladké a slané pečivo od našich žáků z devátých tříd. Na úvod si krátké pásmo písniček připravily děti a paní učitelky z prvního stupně, pak s legendou o svatém Martinovi vystoupila skupina žáků ze sedmých a osmých tříd. Poté se již návštěvníci s lampióny i bez nich seřadili za Martinem na bílém koni a vydali se na okruh ulicemi v okolí naší školy v délce necelých dvou kilometrů. Počasí se vydařilo, jelikož naštěstí nepršelo, i když navzdory pranostice - ani nesněžilo. Teploty však odpovídaly listopadu, a tak se přítomní tedy mohli ohřát u ohně, nebo si zakoupit teplý čaj. Lampióny prozářily páteční podvečer, dobroty napečené deváťáky byly snědeny, děti i rodiče si akci užili. Akce se vydařila a poděkování patří nejen žákovskému parlamentu, pracovníkům a žákům školy, též dalším pomocníkům z řad rodičů a přátel školy, ale také dárcům odměn pro účastníky. Všichni se těší na opakování příští rok.

Podzimní sportovní soutěže 08.11.2022

Díky ochotě tělocvikářů se na ZŠ a SŠ v okrese Ústí nad Labem  konaly různé sportovní soutěže. Na většinu soutěží jednoduše nebyla vypsána postupová krajská kola, ale sport a pohyb je koření života, a tak díky pochopení a podpoře krajské rady AŠSK pro Ústí nad Labem ve spolupráci s DDM můžeme tuto myšlenku vesele naplňovat.

V úterý 11.10. 2022 naši reprezentanti (kluci ze 6. a 7. tříd) poměřili síly s týmy ostatních ZŠ v okrese Ústí nad Labem v minikopané. Podali poměrně slušný výkon, jedno vítězství, ale na postup dál to nestačilo a zůstali jsme nakonec na děleném 7. - 9. místě. 

Další účast v úterý 18.10. 2022 na přeborech ve stolním tenisu (tzv. v Ping-pongu) žáků a žákyň ze 6. a 7. tříd byla již veselejší. Kluci sice těsně nedosáhli na stupně vítězů a skončili na celkovém 4. místě, děvčata však kov a to hned stříbrný = 2. místo ochutnala sláva nám J 

Tento přehled naší reprezentace zakončuji radostnou událostí. V rámci okresního finále týmů ve Stolním tenisu pro IV. kategorii = žáci a žákyně 8. a 9. tříd (pořádali jsme my na ZŠ Vojnovičova) se našim děvčatům podařilo postoupit do finále, kde jsme nakonec podlehli, ale naše děvčata získala nádherné 2. místo. Chlapci takového úspěchu nedosáhli (nepostoupili dál ze skupiny), přesto ale i jim a především děvčatům velký dík za reprezentaci školy. Moc děkuji za pomoc při realizaci kolegyni Ladě Himmelové. 

Na přelomu listopadu a prosinec nás čekají okresní kola ve florbalu, kam nominujeme chlapce i dívky III. kategorie (6. - 7. tříd) a chlapce IV. kategorie (8. - 9. tříd). Držte nám prosíme pěsti.                                            

 Mgr. Josef Hájek 

Vzkaz v lahvi 08.11.2022

RECYKLOHRANÍ

Žáci prvních a druhých tříd se zapojili do projektu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

Prvním úkolem bylo vytvořit vzkaz a udělat pokus, proč je důležité PET láhve třídit a recyklovat. Nejprve žáci společně shlédli video- Proč třídíme PET láhve. Potom nastala diskuse nad tématem a nakonec se pustili žáci společně do vytváření vzkazu.

PET LÁHVE DOBRÝ SLUHA ZLÝ PÁN TŘIĎTE, RECYKLUJTE

Pokus byl, proč správně plastové láhve sešlapávat, než se vloží do žlutého kontejneru.

Poděkování naší škole od projektu RECYKLOHRANÍ zde

Záložka spojuje 31.10.2022

Záložka do knihy spojuje školy

Můj literární příběh čeká na tvoje přečtení. 

  Do 13. ročníku tohoto projektu se zapojilo 1 038 škol, to je 119 813 žáků. Z České republiky to bylo 380 škols počtem 36 149 žáků a ze Slovenské republiky 658 škol s počtem 83 664 žáků.Jednou z těchto škol jsme byli také MY. 

  Na výrobě záložek se podíleli žáci I. stupně a žáci 6. A, 8.A a 8.C. Protože knihy máme moc rádi a ve škole máme knihovničku s mnoha krásnými knihami, byla pro nás aktivita s výrobou záložek obzvlášť zajímavá a poutavá. Všichni jsme se moc těšili a snažili se vytvořit originální dílko. Zvolili jsme k výrobě různé výtvarné techniky. Malovalo se, kreslilo, stříhalo, lepilo, fotilo. Nakonec jsme záložky společně laminovali, aby vydržely co nejdéle. Naší partnerskou školou se stala ZŠ a MŠ Preselany, Nitranský kraj. O partnerské škole jsme si našli informace, četli jsme si úryvky slovenských textů a v rámci hodin českého jazyka jsme hledali, jak se některá česká slova přeloží do slovenštiny. To nás velmi bavilo.   

  Je krásné, jak pomyslně obyčejná záložka může spřátelit lidi.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>