<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>
Český den proti rakovině 02.05.2024

Český den proti rakovině 2024 (28. ročník květinové sbírky Ligy proti rakovině Praha)
proběhne ve středu 15. května. Na pevných distribučních místech bude možné nabízet kytičky až do neděle 19. května.

Tematické zaměření: prevence rakoviny prsu, screeningové programy.

Těšíme se spolu s Vámi na květen a kytičky v ulicích!

Velký úspěch v matematické soutěži 25.04.2024

V okresním kole matematické olympiády slaví naše škola v letošním kole velký úspěch. Stojí za ním práce žákyně 7.A Sofie Goloborodko, která se stala úspěšnou řešitelkou této soutěže a umístila se na krásném 2. místě. Sofii gratulujeme a přejeme úspěchy v dalších soutěžích.

Příběhy našich sousedů 24.04.2024

Na závěrečné prezentaci projektu Příběhy našich sousedů připomněli naši žáci Dominik Kindl, Emma Stadtherrová a Matouš Štěrba pod metodickým vedením Martiny Svobodové a Kamily Novákové příběh pamětnice Marty Vančurové. V prostorách Veřejného sálu Hraničáře předvedli v konkurenci dalších osmi týmů výborný výkon. Prohlédněte a poslechněte si výsledky jejich práce zde

Komentovaná prohlídka 18.04.2024

Využili jsme nabídky Národního památkového ústavu a přijali pozvání ke komentované prohlídce Churchillovy ulice. Prohlédli jsme si budovy, vysvětlili některé architektonické prvky, navštívili interiér a pracovali s mapou. Seznámili jsme se i s rodinnou historií několika rodin, které žily v dodnes dochovaných krásných domech v ulici. Děkujeme Gabriele Jeřábkové a Matěji Páralovi za zajímavý den.

Projekt Jarní prameny 10.04.2024

Ve středu 27. března se na naší škole konal celoškolní projekt Jarní prameny, vztahující se ke Dni vody, tedy konkrétně k důležitosti ochrany vody a významu vody pro život na Zemi. Děti se na tuto životodárnou tekutinu podívaly z různých úhlů v rámci jednotlivých předmětů, tedy stanovišť. Nebyl to tedy jen pohled přírodovědecký či chemický, ale také literární nebo umělecký.

První až třetí třídy pracovaly v rámci tříd, případně ročníků, ostatní třídy se zapojily do celoškolní aktivity napříč ročníky. Na jednotlivých stanovištích pracovaly vytvořené skupiny žáků čtvrtých až devátých tříd. Společná práce se dětem líbila a určitě posílila vzájemnou spolupráci

Velikonoční trhy 26.03.2024

V úterý 26. 3. 2024 se konaly v atriu školy Velikonoční trhy, které si připravili žáci 9. tříd.

Děti z celé školy, ale i zaměstnanci školy vyrazili, aby si před Velikonocemi zpříjemnili sváteční čas jarními dekoracemi a dobrotami, jež si deváťáci přinesli. Akce se vydařila a jistě se bude konat i další rok.

JSNS 26.03.2024

Pod JSNS se skrývá název programu Jeden svět na školách, který se koná v rámci festivalu filmů Jeden svět. Součástí Jednoho světa jsou i speciální dopolední projekce vybraných filmů pro základní a střední školy, a to ve všech festivalových městech po celé České republice. Po projekcích filmů následují debaty s odborníky, kde se mladí diváci dozví více o tématu a mají možnost vyjádřit svůj názor.

Naši žáci tak navštívili v tomto týdnu Veřejný prostor a sál Hraničář, kde se mohli podívat na filmy s lidskoprávní tématikou. Po skončení vždy proběhla diskuze nad tématy jednotlivých filmů.

Matematický klokan 22.03.2024

V pátek se zájemci o matematiku věnovali řešení úloh, které nabídl letošní Matematický klokan. Zájem z řad žáků 2. stupně byl veliký.

<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 >>